سدید آلومینیوم

آدرس دفتر مرکزی:

خیابان پاسداران، برج سفید، واحد ۹۰۱

ایمیل ما:

info@sadidalum.com

سدید آلومینیوم

ورق آلومینیوم آجدار
قیمت ورق آلومینیوم آجدار

قیمت ورق آلومینیوم آجدار

اگر به کف پل های هوایی یا پله های اضطراری ساختمان محل کار یا سکونتتان نگاهی انداخته باشید بدون شک با ورق آجدار مواجه شده اید ، ورق های فلزی که سطح  آن ها برجستگی های منظم و یکنواختی دارد.

ورق‌های آلومینیوم آجدار نوعی از پرکاربردترین و پرفروش‌ترین ورق‌های غیر آهنی است. با توجه به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاصی که دارند، روز به روز بر تعداد طرفداران آن افزوده میشود.این ورق ها  از فلز آلومینیوم یا آلیاژ های آن تولید می شود و کاربرد های بسیار زیادی دارد. 

این ورق‌ها در انواع و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود که هرکدام کاربرد مخصوص به خود را دارد. ورق‌های آجدار با ویژگی‌های فلز آلومینیوم تولید می‌شوند و در دسته ورق‌های سبک فلزی قرار می‌گیرند.

استعلام قیمت روز ورق آلومینیوم آجدار

ورق آجدار آلومینیوم مورداستفاده در دکوراسیون داخلی و همچنین حمل و نقل به صورت بادامی در ابعاد زیر موجود شد :

ضخامت : 0.8 الی 5 میلی متر
ابعاد استاندارد : 2000 *1000-2500*1200
قابل سفارش : ابعاد دلخواه شما 
آلیاژ استاندارد : 3100-1050
قابل سفارش : 3003-1200-1100
ورق امباس آلومینیوم به صورت لوزی و ابری در ابعاد زیر موجود است : 

ابعاد استاندارد : 2000*1000-2500*1200
قابل سفارش : ابعاد دلخواه شما
آلیاژ استاندارد : 3105-1050
قابل سفارش : 3003-1200-1100

کاربردهای ورق آلومینیومی آجدار

ورق آلومینیومی آجدار معمولاً در پلکان‌ها یا سطوح شیب‌دار نواحی صنعتی برای کاهش خطر لغزیدن روی فلز استفاده می‌شود. هم چنین از این ورق‌ها در پله‌های اضطراری و پله های پل های هوایی برای کاهش خطر سرخوردن روی سطح پله (زمانی که پله‌ها به خاطر برف یا باران صیقلی می‌شوند) استفاده می‌شود.

 از ورق آجدار اغلب اوقات به عنوان یک قسمت روی سپر و یا قسمت بار وانت‌ها، کامیون یا تریلی‌ها استفاده می‌شود، تا از لغزش احتمالی در زمان ورود به قسمت بار یا استفاده از سپر جلوگیری کند.

این کار هم چنین باعث ایجاد کشش اصطکاکی برای هل دادن یا کشیدن یک وسیله به داخل یا خارج از کامیون می‌شود. به طوریکه اگر جسمی در قسمت بار وسیله نقلیه قرار گیرد با حرکت ماشین در کف قسمت بار حرکت نکرده و محکم سر جای خود باقی می‌ماند.

در صنعت ساختمان سازی نیز ما بارها شاهد استفاده از این ورق ها میباشیم.
شما می توانید این ورق ها را در ساختمان های اداری و ساختمان های عمومی که دارای پله برقی و یا آسانسور هستند، ببینید.

از دیگر مصارف ورق های نام برده شده، طراحی دکوراسیون است. شما می توانید برای دیوار و یا کف زمین از آن استفاده نمایید. یکی از دلایل استفاده از این ورق ها برای کف در کفپوش ها، جلوگیری از لغزش و تولید اصطکاک است تا فرد تعادل خود را از دست ندهد.
البته از دیگر کاربرد های بارز این ورق ها می توان به صنعت پتروشیمی و… اشاره کرد.

از دیگر موارد کاربرد آن می‌توان به مصارف عایق کاری اشاره کرد.

ورق آجدار چگونه تولید می شود؟

ورق آلومینيوم از نورد گرم شمش آلومینیومی تولید می‌گردد. به منظور تکمیل فرایند محصولی که از خط نورد خارج می‌شود، مراحل تکمیلی نیز بر روی آن اعمال می‌شود.

 • ماده اولیه تولید ورق یعنی اسلب‌های آلومینیومی در دمای اتاق قابلیت شکل‌دهی ندارند. به همین خاطر برای افزایش شکل‌پذیری باید اسلب اولیه را حرارت داد. برای این کار اسلب آلومینیومی متناسب با ابعاد کوره برش داده شده و سپس داخل محفظه کوره قرار می‌گیرد. پس از رسیدن به دمای مشخص، ماده اولیه از کوره خارج شده و به سمت خط نورد هدایت می‌شود.
 • شمش برافروخته با عبور از غلتک‌های سنگین ، کاهش ضخامت می‌دهد. در واقع ضخامت اسلب‌های آلیاژی پس از هر مرحله نورد، کاهش پیدا کرده و به طول آن اضافه می‌شود.  نورد گرم ورق آلومینیوم در دو مرحله کلی اجرا می‌گردد: نورد رفت و برگشتی و نورد نهایی.
 • فرآیند نورد یک فرآیند کار پلاستیک یا الاستیک – پلاستیک بر روی قطعه کاری است که بین دو غلتک در حال چرخش تغییر شکل می دهد. با توجه به شرایط فرآیند نورد و کاربردهای آن، انواع نورد به صورت زیر طبقه بندی می شوند.

انواع نورد براساس وضعیت حرارتی عبارتند از:

 • نورد سرد
 • نورد گرم
 • نورد داغ

انواع نورد براساس شکل محصولات نورد شده عبارتند از

 • نورد ورق
 • نورد مقاطع ساختمانی
 • نورد شمش

انواع نورد براساس جهت انجام فرآیند عبارتند از:

 • نورد طولی
 • نورد عرضی
 • نورد پیچشی

ویژگی همه این فرآیندها این است که در همه مراحل نورد، سطح مقطع آن ها همواره به صورت مستطیل باقی می ماند و تغییر شکل، عمدتا در راستای کاهش ضخامت قطعه کار است. اگر فرآیند نورد طولی در دمایی انجام گیرد که نرخ نرم شدن ناشی از حرارت بیشتر از نرخ کار سختی حاصل از فرآیند باشد، فرآیند نورد گرم طولی خواهد بود.

معایب استفاده از ورق آلومینیوم آجدار

استفاده از ورق آلومینیوم آجدار در بعضی موارد پر سر و صدا میباشد. یکی از مشکلات اصلی ورق های سقف آلومینیومی و انواع دیگر سقف های فلزی این است که هنگام بارندگی می توانند صدا داشته باشند. می توان برای کاهش صدا یک ورق اضافی از مواد ضد صدا را دقیقاً زیر ورق سقف آلومینیومی نصب کرد.

از ویژگی ها(شاید هم معایب) ورق آلومینیوم چکش خوار بودن آن است. چکش خوار به این معنی است که می توان آن را بدون ترک یا شکستن به شکل چکشی درآورد. در حالی که ممکن است این ویژگی خوبی به نظر برسد که ورق آلومینیومی دارد، اما در مورد محافظت از خانه شما در برابر عناصر ممکن است اینطور نباشد. هر چیز سنگینی که بر روی سقف آلومینیومی شما بیفتد،مثلا به هنگام طوفان میتواند اثر مخربی بر سقف خانه شما بگذارد و باعث فرورفتگی ان شود. فرورفتگی ظاهر زیبایی سقف را تحت تأثیر قرار می دهد. به علاوه،همین فرورتگی میتواند باعث جمع شدن آب برروی سقف به هنگام بارندگی شود.

مشخصات ورق آلومینیومی آجدار

روی ورق های آلومینیومی آجدار همانطور که از نامش پیداست برجستگی هایی وجود دارد که ممکن است شکل آنها با ورق های دیگر فرق داشته باشد. این برجستگی ها باعث می شوند که ورق شکل مرتبی داشته باشد و اصطکاک را نیز بالا می برند و از سر خوردن این ورق ها در سطوح شیب دار جلو گیری می کنند.

چهار ویژگی سبک بودن، قابلیت شکل پذیری  نقطه ذوب اندک و قیمت مناسب از جمله مزیت های بارز این محصول هستند. علاوه بر این موارد می‌توان به مقاومت بالای فیزیکی ورق‌ها و هم چنین مقاومت در برابر اکسیداسیون و زنگ زدگی اشاره کرد. 

چرا سدید آلومینیوم را انتخاب کنیم؟

سدید آلومینیوم با تکیه بر تجربه چندین ساله خود ، بهره گیری از مجهز ترین دستگاه ها و با متخصصان برتر این حوزه توانسته بهترین ها را برای مشتران خود فراهم کند تا بتواند با ارتقا سطح کار خود کارآفرینی بزرگی هم فراهم کند.
شما میتوانید از طریق سایت سدید آلومینیوم نسبت به استعلام قیمت روز انواع ورق آلومینیوم، مانند قیمت روز ورق آلومینیوم پلی کرافت ، قیمت روز کویل آلومینیوم و قیمت روز ورق آلومینیوم رنگی و… اقدام نمایید.
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

6 پاسخ

 1. سلام و خسته نباشید خدمت شما.ممنون از مطالبتون.
  میشه بفرمایید که ورق آلومینیوم آجدار، همون ورق امباسه یا خیر؟

  1. وقت بخیر دوست عزیز.خیر ورق امباس و ورق آجدار باهم تفاوت دارند ولی بسیار شبیه به هم هستند .
   ورق آلومینیوم امباس و آجدار دو نوع متفاوت از ورق های آلومینیوم هستند. ورق امباس، ورقی است که دو لایه آلومینیوم با یک لایه پلیمری (مانند پلی اتیلن) در وسط آن فشرده شده‌اند. این ورق به دلیل داشتن لایه پلیمری در میان، قابلیت انعطاف بیشتری دارد و می‌تواند در شرایط بار و سایش بالا به خوبی عمل کند.

   ورق آجدار از دو لایه آلومینیوم با یک لایه کاغذ در میان آن ساخته شده است. این ورق به دلیل داشتن لایه کاغذ در وسط آن، به عنوان یک بسته‌بندی مناسب در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   بنابراین، در کل ورق آلومینیوم امباس به دلیل داشتن لایه پلیمری در وسط، می‌تواند در شرایط سخت بار و سایش به خوبی عمل کند. همچنین ورق آجدار به دلیل داشتن کاغذ در وسط آن، در صنایع بسته‌بندی غذا و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 2. خسته نباشید.میشه بگید قیمت ورق آلومینیوم آجدار چقدره ؟ و برای سفارش باید چیکار کنم ؟

  1. قیمت ورق آلومینیوم آجدار بر اساس چندین عامل تعیین می شود، از جمله نرخ تبدیل ارز، قیمت مواد اولیه آلومینیوم، هزینه حمل و نقل و هزینه های تولید. همچنین، عاملی که بر تعیین قیمت آجدار ورق آلومینیوم بسیار تاثیرگذار است، تقاضای بازار است. در صورتی که تقاضا برای ورق آلومینیوم بالا باشد، قیمت آن نیز بالا خواهد رفت. عوامل دیگری مانند هزینه های تولید و میزان تجارت بین المللی نیز می تواند بر تعیین قیمت ورق آلومینیوم آجدار تاثیرگذار باشد. در نهایت، همه عوامل مذکور در تعیین قیمت ورق آلومینیوم آجدار تاثیرگذار هستند و باید در نظر گرفته شوند.برای خرید با کارشناسان ما در سدید آلومینیوم در تماس باشید .

 3. درود برشما .۲متر دریک ونیم قیمت چند می‌شود ورق آجدار.واسه کف باربند خودرو می خواستم

  1. سلام وقت بخیر لطفا با بخش فروش تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات
سایت آماده صنعتی
آدرس ما:

تهران | خیابان ولیعصر

شماره تماس ما:

021-23222222

ایمیل ما:

email@yoursite.com