سدید آلومینیوم

آدرس دفتر مرکزی:

خیابان پاسداران، برج سفید، واحد ۹۰۱

ایمیل ما:

info@sadidalum.com

سدید آلومینیوم

آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ چیست؟
آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ چیست؟

آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ یکی از مهم‌ترین آلیاژهای فلزی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آلیاژ از ترکیبات آلومینیوم، مس، و سایر عناصر به عنوان افزودنی‌ها تشکیل شده است که ویژگی‌های منحصر به فردی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این مقاله به بررسی ویژگی‌ها، کاربردها و مزایای آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ خواهیم پرداخت با سدید آلومینیوم همراه باشید.

آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ را بیشتر بشناسید

آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر این آلیاژ در معرض هوا قرار داشته باشد با یک لایه اکسید آلومینیومی پوشانده می‌شود. این لایه باعث عدم خوردگی ورق در شرایط جوی مختلف خواهد شد. از آنجایی که این آلیاژ بیشتر از آلومینیوم خالص تولید می‌شود دارای ویژگی‌های بسیار مناسبی است. اگر در اثر ساییدگی یک لایه از روی این آلیاژ جدا شود، مجدد تولید خواهد شد. اگرچه ورق روی آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ ضخامت زیادی ندارد اما مانع موثری در برابر مواد خورنده و مختلف است.

ویژگی‌های آلیاژ ۱۰۵۰

از ویژگی‌های این محصول می‌توان به داشتن یک لایه محافظ که پایداری بسیار زیادی دارد اشاره کرد. آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ مقاومت بسیار بالایی دارد و تنها برخی از مواد خاص می‌توانند باعث خوردگی آن شوند. از این مواد می‌توان به کلر، آمونیوم و هیدروکسید باریوم اشاره کرد. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به قابلیت شکل پذیری بسیار بالای آن اشاره کرد.

آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ هدایت الکتریکی و حرارتی بسیار بالایی دارد و با قابلیت جوش پذیری بالا تولید می‌شود. از آنجایی که در این محصول بیشتر از آلومینیوم استفاده می‌شود خواص مکانیکی پایینی داشته و قابلیت ماشین کاری نیز در آن بسیار کم است.

از ویژگی‌های دیگر این محصول می‌توان به عملیات آنادایز اشاره کرد. عدد ۶۹ گیگاپاسکال با عنوان مدول الاستیک کششی و عدد ۲۵.۹ گیگا پاسکال به عنوان مدول الاستیک برشی این محصول شناخته می‌شود. این محصول دارای کرنش سختی شده بسیار زیادی است و استحکام کششی آن در حالت آنیل ۷۶ مگاپاسکال است. آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ با استحکام تسلیم ۲۸ و استحکام برشی ۶۲ مگاپاسکال وارد بازار می‌شود.

کاربرد های آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰

خواص و کاربرد آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ باعث شده که در صنایع مختلف بتوان از این محصول استفاده کرد. از کاربردهای این آلیاژ می‌توان به استفاده از آن در صنایع بسته‌بندی مانند فویل و ظروف یکبار مصرف اشاره کرد. این آلیاژ همچنین برای درب‌های آلومینیومی مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر کاربردهای آن می‌توان به مبدل‌های حرارتی، ساخت دیگ بخار و ایزولاسیون اشاره کرد.

استفاده از آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ در صنایع غذایی و شیمیایی، وسایل آشپزخانه و پنل‌های خورشیدی نیز مورد توجه قرار گرفته است. از آنجایی که پنل‌های خورشیدی این روزها در بسیاری از صنایع برای کاهش مصرف انرژی برق استفاده از آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ باعث عملکرد بهتر این پنل‌ها شده است. هرچه این آلیاژ با دقت بالاتری تولید شود می‌تواند باعث تولید محصولات با کیفیتی شود.

خرید آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰

با توجه به اهمیت آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ در صنایع مختلف باید برای خرید این محصول یک مجموعه معتبر را انتخاب کرد. مجموعه سدید آلومینیوم به عنوان یکی از مجموعه‌های مطرح در کشور دارای خط تولید آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ است و این محصول را با کیفیت بسیار بالایی وارد بازار می‌کند.

در صورتی که قصد خرید این آلیاژ را دارید می‌توانید از طریق همین سایت سفارش خود را به صورت غیرحضوری ثبت کنید. با توجه به اینکه تولید این محصول با کیفیت بسیار بالا توسط مجموعه ما انجام می‌شود، می‌توانید بهترین محصولات را با استفاده از این ورق‌ها تولید کنید. همچنین شما میتوانید از طریق همین سایت نسبت به استعلام قیمت ورق آلومینیوم که به صورت روزانه محاسبه می شود اقدام نمایید.

سخن پایانی

به طور خلاصه، آلیاژ آلومینیوم ۱۰۵۰ یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین آلیاژهای فلزی در صنایع مختلف است. از ویژگی‌های برجسته این آلیاژ می‌توان به سبکی سبک و مقاومت بالا در برابر خوردگی اشاره کرد که آن را برای استفاده در صنایع هوافضا، خودروسازی، ساخت و ساز، و صنایع بسیار دیگر بسیار مناسب می‌سازد. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد این آلیاژ، انتظار می‌رود که در آینده نقش بسزایی در توسعه صنایع مختلف داشته باشد و بهبودهای بیشتری در عملکرد محصولات فلزی را ممکن سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
جدیدترین مقالات
سایت آماده صنعتی
آدرس ما:

تهران | خیابان ولیعصر

شماره تماس ما:

021-23222222

ایمیل ما:

email@yoursite.com