سدید آلومینیوم

آدرس دفتر مرکزی:

خیابان پاسداران، برج سفید، واحد ۹۰۱

ایمیل ما:

info@sadidalum.com

سدید آلومینیوم

فویل آلومینیوم
قیمت روز فویل آلومینیوم

قیمت فویل آلومینیوم

فویل آلومینیوم یا برگ پوش‌ آلومینیومی، به آلومینیومی گفته می‌شود که به صورت برگه‌های نازک درآمده باشد و دارای دو رو می باشد یک سمت مات و سمت دیگر براق .

ضخامت فويل آلومینیوم صنعتی معمولاً  از ۴۰ تا ۲۰۰ میکرون است که برای یکنواخت بودن فویل در طول و عرض از پرتوی بتا استفاده می کنند و از سنسوری مانند غلتک برای ضخامت سازی بسیار استفاده می کنند.

فويل آلومینیومی در صورتی كه پس از تولید، مورد عمليات حرارتی قرار گرفته باشد ،قابل انعطاف است و می‌تواند به‌آسانی خم یا در اطراف اجسام پیچیده شود. 

فویل آلومینیوم صنعتی دارای خصوصیات و مزایای بسیاری از جمله: ایمنی و سلامتی، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و پایین، محافظت از محیط زیست سبز، صرفه جویی در انرژی تجدید پذیر، پوشش مناسب، زیبایی، راحتی و… است.

یکی از بهترین تولید کنندگاه فویل آلومینیوم در تهران کارخانه سدید آلومینیوم میباشد که شما میتوانید بهترین فویل آلومینیوم صنعتی را با قیمت مناسب سفارش دهید.

استعلام قیمت روز فویل آلومینیوم

در صورتی که قصد خرید فویل آلومینیومی دارید نیاز است برای استعلام قیمت روز انواع ورق آلومینوم با دفاتر سدید آلومینیوم تماس بگیرید. 

شما میتوانید بر اساس ضخامت، ابعاد و آلیاژ های استاندارد سفارش خود را ثبت کنید.

 • ضخامت : ۴۰ الی ۱۰۰ میکرون
 • ابعاد قابل سفارش: ابعاد دلخواه شما با عرض متفاوت
 • آلیاژ استاندارد: ۸۰۱۱ – ۱۰۵۰ – ۳۰۰۳
 • آلیاژ های قابل سفارش : ۸۰۱۱

انواع روش های تولید فویل آلومینیوم

تولید ورق آلومینیوم به روش نورد

فویل آلومینیوم با روش نورد ورق های حاصل از شمش های ریخته گری آلومینیوم تولید می شود. سپس در طی مراحل زیادی از نورد به قطر مورد نیاز از فویل خواهد رسید.

برای رسیدن به یکنواختی در ضخامت فویل در عرض، نواری از پرتوی بتا به فویل تابیده می شود و در سوی دیگر سنسوری قرار دارد اگر شرکت عبور پرتو از فویل زیاد شود غلتک های نورد فاصله خود را بیشتر می کنند تا ضخامت فویل افزایش یابد و همینطور بالعکس اگر شدت عبور پرتوی بتا از فول کمتر از حد استاندارد شود، غلتک های نورد به یکدیگر نزدیک شده و ضخامت فویل را کمتر می کنند.

در حین انجام نورد، استفاده از برخی روانکار ها مورد نیاز است. در غیر اینصورت سطح فویل به‌صورت الگوی مربعی می شود. این روانکار ها قبل از مرحله آخر نورد که مرحله رسیدن به دقت نهایی است بر روی سطح فویل اسپری می شوند .

آلومینیوم در خلال نورد در دمای پایین عدم شکل پذیری می شود. به دلیل سختی حاصل از نورد سرد، برای بیشتر کاربرد ها نیاز است فویل ها آنیل شوند. کلاف های فویل تا زمانی که به دمای نرم شدن برسند حرارت می دهند. این دما و زمان در حدود ۳۴۰ درجه سلسیوس و ۱۲ ساعت است. در مدت حرارت دهی، روغن های روانکار می سوزند و یک سطح خشک ایجاد میکند.

در برخی مواقع این روغن روانکار در  ورق های سخت شده کامل سوخته نمی‌شوند که خود می تواند موجب ایجاد یک زمینه برای پوشش بعدی ایجاد کند . کلاف های بزرگ فویل آلومینیوم به وسیله دستگاه فویل باز کن به کلاف های کوچکتر تبدیل می شود. این فرایند کلاف از کردن و برش دادن از عملیات مهم نهایی کردن تولید است.

تولید آلومینیوم به روش ریخته گری پیوسته

روش ریخته گری پیوسته، روش بهینه تری نسبت به نورد برای تولید فویل های آلومینیومی است. دلیل این بهینه بودن این است که این روش وابستگی کمتری به انرژی دارد که از این رو امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است . برای ضخامت های بالاتر از ۰.۰۲۵ میلی متر، دولایه فویل جداگانه بر روی هم قرار میگیرند و مرحله آخر نورد بر روی آنها انجام می شود.

خواص مکانیکی فویل آلومینیوم

فویل آلومینیومی صنعتی یک سطح براق و یک سطح مات دارد. سطح صاف و براق زمانی بدست می آید که آلومینیوم در مرحله آخرنورد سمت غلتک های نورد باشد. به دلیل اینکه در ضخامت های کم امکان تنظیم غلتک های نورد سخت می باشد، معمولاً دو لایه فویل را روی هم می اندازند و نورد میکنند. به همین دلیل سطح در تماس دو فویل آلومینیوم به یکدیگر مات و سطح بیرونی در تماس با غلتک براق است.

این تفاوت در کیفیت سطح، به این تفاوت در کیفیت سطح، به این منظور است که هر سمت از فویل در پخت‌وپز کارایی خاصی دارد. افزایش بازتابش نور از سطح (در اینجا براق بودن سطح فویل) موجب کاهش دفع و تابش حرارت می شود. فویل ها ممکن است پوشش های نچسب تنها در یک سمت باشند . بازتابش سمت براق آلومینیوم ۸۸درصد و بازتابش سطح مات در حدود ۸۰درصد است.

ویژگی های ورق آلومینیوم صنعتی

 1. ورق آلومینیوم نازک بسیار سبک است و به سادگی می‌توانید نسبت به حمل و نصف آن‌ها اقدام کنید.
 2. قیمت ورق آلومینیوم نازک در مقایسه با دیگر مدل‌ها کمتر است و این خود مزیتی مهم به شمار می‌آید.
 3. از این ورق‌ها نیز برای صنایع ساختمان سازی استفاده می‌شود.
 4. این ورق‌های آلومینیوم به نسبت مدل‌های دیگر، شکل پذیری بالاتری دارند و انعطاف جالب آن‌ها سبب کاربردهای فراوانش هم شده است.
 5. هیچ گونه خوردگی و رطوبتی باعث نمی‌شود که این ورق‌ها تحت تاثیر قرار گیرند.
 6. همان گونه که گفته شد، عمر ورق آلومینیوم نازک بالا است.
 7. از این ورق‌ها برای گرما و برق نیز استفاده می‌شود. دلیل آن را هم باید رسانایی خوبشان به حساب آورد.

کاربرد فویل آلومینیوم صنعتی

به دلیل شکل‌پذیری بالا، فویل آلومینیومی به وفور در صنایع بسته‌بندی استفاده می‌شود. فویل آلومینیومی قابلیت تبدیل به ورق‌های نازک را دارد، می‌تواند خم، لوله یا بسته‌بندی شود. فویل آلومینیومی به عنوان مانع عبور نور و اکسیژن، آلودگی‌ها و ذرات نامطلوب کاربرد دارد (که عبور نور و هوا موجب اکسید شدن و از دست دادن طعم چربی می‌شود). این فویل‌ها در بسته‌بندی‌های عمر بالا مثل «بسته‌بندی‌های اسپتیک» در صنایع نوشیدنی و لبنیات که نیاز به نگهداری در مدت طولانی خارج از یخچال است کاربرد دارد.

فویل آلومینیومی در رول‌هایی به عرض ۵۰۰ میلیمتر (۲۰ اینچ) و طول چندین متر به وفور در بازار مصرف فروخته می‌شود این فویل‌های برای بسته‌بندی غذا برای نگهداری آن استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای نگهداری غذا در یخچال، بسته‌بندی ساندیچ، طبخ یا حتی فروش غذاهای بیرون بر یا فست فود کاربرد دارد.

چرا سدید آلومینیوم را انتخاب کنیم؟

سدید آلومینیوم با تکیه بر تجربه چندین ساله خود ، بهره گیری از مجهز ترین دستگاه ها و با متخصصان برتر این حوزه توانسته بهترین ها را برای مشتران خود فراهم کند تا بتواند با ارتقا سطح کار خود کارآفرینی بزرگی هم فراهم کند.
شما میتوانید از طریق سایت سدید آلومینیوم نسبت به استعلام قیمت روز انواع ورق الومینیوم، مانند قیمت روز ورق پلی کرافت آلومینیوم ، قیمت روز کویل آلومینیوم و قیمت روز ورق آلومینیوم امباس و… اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
جدیدترین مقالات
سایت آماده صنعتی
آدرس ما:

تهران | خیابان ولیعصر

شماره تماس ما:

021-23222222

ایمیل ما:

email@yoursite.com