سدید آلومینیوم

آدرس دفتر مرکزی:

خیابان پاسداران، برج سفید، واحد ۹۰۱

ایمیل ما:

info@sadidalum.com

سدید آلومینیوم

ورق آلومینیوم
قیمت ورق آلومینیوم

قیمت ورق آلومینیوم

آلومینیوم یکی از بهترین رسانا های حرارت و الکتریسیته است. ورق آلومینیوم به وسیله فرآیند نورد گرم تولید می شود. این ورق ها معمولا انعطاف بالایی دارند به طوری که حتی می‎تواند دور اجسام پیچیده شوند و همچنین قابلیت مقاومت به شکنندگی بالایی نیز دارند. ورق آلومینیوم در ابعاد و ضخامت هاي گوناگون موجود است.

ورق آلومینیوم را می‌توان یکی از پرمصرف‌ترین ورق‌های فولادی دانست که جنس آن از فلز آلومینیوم است و وزن و مقاومت کمی دارد.

در دنیای امروز ورق آلومینیوم یکی از پرکاربردترین ورق‌ها است که به آن فلز سبک نیز گفته می‌شود. به همین دلیل وزن سبک این ورق‌ها، آن را به محصولی پرطرفدار در بین مصرف‌کنندگان تبدیل کرده است. ورق آلومینیوم 2 میل یکی از ورق‌های پرکاربرد در صنعت است.

استعلام قیمت روز ورق آلومینیوم

قیمت روز ورق آلومینیوم بر اساس ضخامت آن و میزان اجرت مشخص میشود به همین دلیل باید میزان سفارش خود را بر اساس ابعاد، ضخامت و آلیاژ استاندارد تعیین کنید تا همکاران ما در سدید آلومینیوم قیمت دقیق را اعلام کنند.

 • ضخامت : ۰.۲ الی ۳۰ میلی متر
 • ابعاد استاندارد: 1250x 2500 – 1000 x 2000 میلی متر
 • ابعاد قابل سفارش: ابعاد دلخواه شما
 • آلیاژ استاندارد: ۱۰۵۰ – ۱۲۰۰ –  ۳۱۰۵
 • آلیاژ های قابل سفارش : ۱۱۰۰  –  ۳۰۰۳

انواع ورق آلومینیوم

ورق‌های الومینیوم، انواع مختلفی دارند که کاربرد هرکدام متفاوت است. ضخامت این ورق‌ها از 0.2 تا 30 میلی متر بوده و برای تولیدشان از آلیاژهای متعدد سری 1000 تا 7000 استفاده می‌شود. در ادامه با انواع ورق آشنا شوید:

 • ورق ساده و آجدار: ورق آلومینیوم آجدار در سطح خود دارای برجستگی‌های مختلف است. ظاهر این برجستگی‌ها می‌تواند متفاوت باشد. برجستگی‌هایی مانند لوزی، قطره‌ای، عدسی، شطرنجی و الماس مانند و بادامی از جمله این اشکال هستند. ورق‌های ساده، برعکس ورق‌های آجدار، سطحی صیقلی دارند.
 • ورق آلومینیوم رنگی: قیمت ورق آلومینیوم رنگی نسبت به دیگر انواع ورق‌های آلومینیومی بالاتر است. با این ورق‌ها می‌توان سطوح تزئینی و زیبا ایجاد کرد، زیرا طیف گسترده‌ای از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به روی این ورق‌ها قابل اجرا است. لازم به ذکر است این ورق‌ها در طی فرآیند اتصال، تغییر شکل نمی‌دهند.
 • ورق آنادایز شده: برای تولید ورق آلومینیوم آنادایز شده این نوع ورق، پوشش سختی به روی سطح آلومینیوم ایجاد می‌شود. در واقع استحکام و دوام محصول را بالا می‌برند که به این فرآیند آنودیزاسیون گفته می‌شود. این محصول هرگز دچار زنگ زدگی نخواهد شد. قیمت ورق آلومینیوم آنادایز شده متغیر است و عوامل مختلفی می‌تواند آن را تحت تاثیر قرار دهد.
 • ورق پلی کرافت: ورق آلومینیومی پلی کرافت خود به تنهایی انواع مختلفی دارد؛ اما به طور کلی روق‌های پلی کرافت، از یک لایه ورق آلومینیوم و یک لایه پلی‌اتیلن تشکیل شده‌اند، یک لایه کاغذ بین این دو ماده به عنوان متصل کننده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید ساختار این ورق‌ها به صورتی است که رطوبت به کاغذ جذب می‌شود و این امر، خوردگی و فرسایش را به حداقل می‌رساند.
 • ورق فرم دار: برای اینکه مقاومت مکانیکی ورق‌ها افزایش پیدا کند، اشکال مختلفی به آنها می‌دهند، به عنوان مثال، ورق آلومینیومی فرم دار ذوزنقه، ورق آلومینیومی شادولاین و ورق آلومینیومی سینوسی از جمله این فرم‌ها هستند. مقاومت فرم ذوزنقه از همه بیشتر بوده و نوع سینوسی، نسبت به دیگر فرم‌ها، کمترین مقاومت را دارد.

ویژگی های آلیاژهای ورق آلومینیوم

از ویژگی‌ها و مزایای ورق آلومینیومی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. وزن سبک : آلومینیوم یک فلز بسیار سبک با چگالی 2.7 گرم بر سانتی متر مکعب است که تقریبا یک سوم فولاد می باشد. این امر باعث شده تا در صورت استفاده از آلومینیوم، سبک بودن وزن آن منجر به کاهش مصرف انرژی و در نتیجه صرفه جویی در هزینه شود.
 2. قابل بازیافت به طور مداوم : بزرگترین مزیت ورق های آلومینیومی، قابلیت بازیافت مداوم است. هنگام بازیافت ورق آلومینیوم ، بیش از 90 درصد انرژی مورد نیاز برای تولید ورق آلومینیوم اولیه ذخیره می شود.
 3. مقاومت در برابر خوردگی : آلومینیوم به طور طبیعی یک پوشش نازک اکسید محافظ ایجاد می کند که از تماس بیشتر فلز با محیط جلوگیری می کند. 
 4. رسانایی الکتریکی و حرارتی : آلومینیوم یک رسانای حرارتی و الکتریکی عالی است و نسبت به وزن آن، تقریبا دو برابر از مس بهتر است. 
 5. قابلیت بازتاب : آلومینیوم بازتاب کننده خوبی از نور مرئی و همچنین گرما است. سقف های خنک کننده ساخته شده از آلومینیوم روکش دار با انعکاس 95 درصد نور خورشید در کاهش حرارت داخلی خورشید در یک خانه بسیار ارزشمند هستند.
 6. شکل پذیری : آلومینیوم شکل پذیر است و نقطه ذوب و نیز چگالی پایینی دارد و می توان آن را به روش های مختلف در شرایط مذاب پردازش کرد. شکل پذیری آن باعث می شود محصولات آلومینیومی شکلی بسیار دقیق نسبت به محصول طراحی شده به خود بگیرند.
 7. غیر مغناطیسی : آلومینیوم غیر مغناطیسی است؛ بنابراین برای محافظ های الکتریکی مانند دیسک های کامپیوتر، آنتن های ماهواره ای یا محفظه های آهنربایی مفید است.

کاربرد ورق آلومینیوم

 1. ورق آلومینیوم باکیفیت در زمینه بسته بندی صنایع مختلف به کار می رود و برای بسته بندی مواد آرایشی و شیمیایی از ورق آلومینیوم استفاده می شود.
 2. ورق آلومینیومی در مصارف صنعتی نیز از ورق های باکیفیت آلومینیومی به کار می رود و برای عایق کاری حرارتی و… از این محصول استفاده می گردد.
 3. در هنر و صنایع نظامی نیز از ورق آلومینیوم با ضخامت های نازک و ضخیم به کار می رود.
 4. در صنعت حمل و نقل و ساخت و ساز از ورق آلومینیوم استفاده می شود.
 5. ورق آلومینیوم نازک را به عنوان روکش نیز به کار می برند و در صنایع پلاک سازی و لوازم خانگی از این محصول استفاده می شود.
 6. از این فلز در بسیاری از صنایع سبک و سنگین همچون صنایع هواپیما سازی (آلیاژ گروه هفت هزارو دو هزار و …) صنایع کشتی سازی (آلیاژ گروه پنج هزار) ساخت لوازم خانگی (آلیاژ گروه هزار) استفاده میشود.

عوامل موثر بر قیمت ورق آلومینیوم پلی کرافت

۱- شمش آلومینیوم :

نوسانات قیمت شمش آلومینیوم از اصلی ترین عامل موثر بر قیمت ورق های آلومینیومی در ایران است. همچنین تغییر قیمت دلار در کشور نیز عامل داخلی نوسانات قیمت ورق آلومینیوم است.

۲- وزن و ضخامت :

ضخامت یک ورق آلومینیومی یکی از عوامل موثر بر تغییر قیمت ورق آلومینیوم است، همچنین وزن ورق آلومینیوم پلی کرافت عامل اصلی تغییر قیمت است و وزن به اضافه هر کیلو مشخص میشود. 

۳- آلیاژ یا سری تولیدی ورق آلومینیومی :

اینکه ورق آلومینیومی با چه آلیاژی تولید شده باشد عامل دیگر تاثیر گذار بر قیمت آن است. در سری های متفاوت، آلیاژ به کار رفته در ورق های آلومینیومی متفاوت است و در برخی از سری ها فلز های دیگری نیز به ترکیب آلیاژ اضافه می شود.

به طور مثال ورق های آلیاژی 3105  استحکام بیشتری نسبت به ورق های آلیاژی 1050 دارند، گران تر هستند و البته کاربرد بیشتری دارند. 

۴- هزینه‌های تولید :

هزینه‌های مرتبط با تولید ورق آلومینیوم، مانند هزینه مواد اولیه، هزینه نیروی کار، هزینه انرژی، هزینه تجهیزات، و سایر هزینه‌های مربوط به فرآیند تولید، تأثیر مهمی در قیمت نهایی دارند. 

۵- نوسانات در بازار فلزات :

قیمت ورق آلومینیوم پلی کرافت ممکن است تحت تأثیر نوسانات بازار فلزات قرار بگیرد. تغییرات در قیمت فلزات دیگر مانند مس، روی و نیکل می‌تواند تأثیر مستقیم یا غیرمستقیمی بر قیمت این فلز داشته باشد.

راهنمای خرید ورق آلومینیوم پلی کرافت

شما میتوانید با در نظر گرفتن کاربرد مدنظرتان ، قیمت، آلیاژ، ضخامت و ابعاد برای خرید ورق آلومینیوم پلی کرافت را با مشاوران و کارشناسان سدید آلومینیوم تماس بگیرید.

اما لازم است هنگام تهیه ورق آلومینیوم، باید به نکاتی توجه شود تا خریدی مطمئن انجام گیرد. در ادامه نکاتی را در رابطه با موارد مهم و قابل توجه هنگام خرید به شما ارائه می‌دهیم:

 • ورق آلومینیومی را از نظر وزنی مورد بررسی قرار دهید. نوع مرغوب این ورق‌ها نسبت به ضخامت، دارای وزن متناسبی هستند. 
 • ورق‌های آلومینیوم با کیفیت، سطح شفاف و یکدستی دارند. البته برخی از آلومینیوم‌ها ذاتا به صورت مات تولید می‌شوند. 
 • آلومینیوم به طور کلی منعطف است. اگر ورق آلومینیومی انعطاف‌پذیری کمی داشت، مطمئن باشید که مطابق با استاندارها تولید نشده و ارزش خریداری ندارد.

چرا سدید آلومینیوم را انتخاب کنیم؟

سدید آلومینیوم با تکیه بر تجربه چندین ساله خود ، بهره گیری از مجهز ترین دستگاه ها و با متخصصان برتر این حوزه توانسته بهترین ها را برای مشتران خود فراهم کند تا بتواند با ارتقا سطح کار خود کارآفرینی بزرگی هم فراهم کند.
شما میتوانید از طریق سایت سدید آلومینیوم نسبت به استعلام قیمت روز انواع ورق آلومینیوم، مانند قیمت روز ورق پلی کرافت آلومینیوم ، قیمت روز کویل آلومینیوم و قیمت روز ورق آلومینیوم آجدار و… اقدام نمایید.
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin

2 پاسخ

  1. وقت بخیر دوست عزیز.
   وزن و ضخامت ورق آلومینیوم متغیر است و به وابستگی به ابعاد و نوع آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده تعیین می‌شود. ورق‌های آلومینیوم تولید شده در ضخامت‌های مختلفی قابل دسترسی هستند که از ۰.۱۵ میلی‌متر تا ۳۰ میلی‌متر تغییر می‌کند. در مورد وزن، آنچه که مهم است، ضخامت و اندازه ورق آلومینیوم است. به طور کلی، با افزایش ضخامت ورق آلومینیوم، وزن آن نیز افزایش می‌یابد. برای مثال، یک ورق با ضخامت ۱ میلی‌متر و اندازه ۱ متر در ۱ متر، به طور متوسط ۲.۷ کیلوگرم وزن دارد، در حالی که ورق با ضخامت ۰.۵ میلی‌متر و اندازه ۱ متر در ۱ متر، ۱.۳ کیلوگرم وزن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات
سایت آماده صنعتی
آدرس ما:

تهران | خیابان ولیعصر

شماره تماس ما:

021-23222222

ایمیل ما:

email@yoursite.com