سدید آلومینیوم

آدرس دفتر مرکزی:

خیابان پاسداران، برج سفید، واحد ۹۰۱

ایمیل ما:

info@sadidalum.com

سدید آلومینیوم

بررسی کامل خواص و کاربرد آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰
آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰ - قیمت روز ورق آلومینیوم با سدید آلومینیوم

بررسی آلومینیوم آلیاژ 1100

آلومینیوم دارای آلیاژ‌های مختلفی است که برای ساخت تجهیزات گوناگون از آن استفاده می‌شود. یکی از آلیاژ‌های پرکاربرد آلومینیوم با نام آلیاژ ۱۱۰۰ شناخته می‌شود. برای ساخت ورق آلومینیوم و کارهای عمومی می‌توان از این محصول استفاده کرد. خواص و کاربرد آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰ باعث شده که این محصول کاربرد زیادی داشته باشد. این محصول مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد و پوشش انعکاسی آن باعث شهرت آن شده است. برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما همراه شوید.

آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰ چیست؟

آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰چیست؟ این محصول به عنوان پرکاربردترین آلیاژ این عنصر شناخته می‌شود. شکل پذیری و عملکرد بالای این آلیاژ باعث شده که از آن در صنایع مختلف شیمیایی و غذایی استفاده شود. در این آلیاژ ۹۹ درصد آلومینیوم استفاده می‌شود؛ به همین دلیل این محصول را با نام آلیاژ خالص نیز می‌شناسند. ترکیب شیمیایی آلیاژ ۱۱۰۰ آلومینیوم پیچیدگی زیادی ندارد. یک درصد باقیمانده از این آلیاژ شامل عناصری  مانند منیزیوم، وانادیوم، روی و سیلیکون می‌شود. این محصول هادی حرارت نیست و در عملیات لحیم کاری و ساخت ورق می‌تواناز آن استفاده کرد. این محصول برای ساخت تجهیزات شیمیایی، واگن‌های مخزن، ظروف پخت‌وپز و… استفاده می‌شود.

آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰

محصولات آلیاژ آلومینیوم ۱۱۰۰ چگونه تولید می‌شوند؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آید که محصولات آلیاژ آلومینیوم ۱۱۰۰ چگونه تولید می‌شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این آلیاژ نرم از طریق سرد کاری تولید می‌شود. فرایند سردکاری به فرایندی می‌گویند که شکل دادن فلز در آن در دمای اتاق انجام می‌شود. آلومینیوم خالص در این روش بدون نیاز به حرارت تولید می‌شود و در این شرایط این آلیاژ را به اشکال مختلفی تقسیم می‌کنند. از انواع این آلیاژ می‌توان به شکل‌های فویل، صفحه، ورق، نوار، سیم و میله اشاره کرد.

ویژگی‌های آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰

از ویژگی‌های آیاژ آلومینیوم ۱۱۰۰ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هدایت الکتریکی و حرارتی بالا
  • کارپذیری و چکش‌خواری بالا
  • قابلیت جوشکاری خوب
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • ظاهر صاف، براق و یکدست
  • رنگ‌پذیری خوب و یکنواخت
  • قابلیت فرم دهی
  • قابلیت خمش
  • قابلیت کشش و رول

از آنجایی که این محصول ویژگی‌های بسیار متنوع دارد می‌توان از آن در صنایع گوناگون استفاده کرد.

آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰

خواص آلیاژ آلومینیوم۱۱۰۰

خواص فیزیکی آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰ شامل چگالی و نقطه ذوب می‌شوند. چگالی این محصول ۲.۷ و نقطه ذوب آن بین ۶۴۳ تا ۶۵۷.۲ است. از خواص مکانیکی آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰ می‌توان به استحکام خستگی اشاره کرد. این خاصیت به مقدار ۵.۳۴ مگاپیکسل در این محصول قرار دارد. مدول الاستیسیته این محصول برابر با ۶۸.۹ گیگا پاسکال و درصد ازدیاد طول بین ۱۵تا ۲۸ درصد است.

کاربردهای آلیاژ آلومینیوم ۱۱۰۰

کاربرد و ویژگی ورق آلومینیوم آلیاژ  1100در صنعت فراوان و متنوع است. از کاربردهای این آلیاژ می‌توان به ساخت تجهیزات شیمیایی و استفاده در صنایع حمل و نقل اشاره کرد. برای ساخت ابزار توخالی می‌توان از این آلیاژ با کیفیت استفاده کرد. از کاربردهای دیگر این محصول می‌توان به ساخت تابلو و پلاک تولید بازتابنده، تولید لامپ و ورق‌کاری نیز اشاره کرد. آلیاژ آلومینیوم ۱۱۰۰ برای ساخت واگن قطار و ساخت پرچ نیز مناسب است. این محصول برای ساخت پرچ برای تولید ورق در صنایع نورپردازی، لوله کشی و برای ساخت مبدل حرارتی نیز گزینه مناسبی است.

آلومینیوم آلیاژ ۱۱۰۰

سخن پایانی

همونطور که در این مطلب توضیح دادیم از آلومینیوم آلیاژ‌های بسیار متنوعی تولید می‌شود. یکی از این آلیاژها که به نام آلومینیوم خالص نیز شناخته می‌شود آلیاژ آلومینیوم ۱۱۰۰ است. به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی که در این محصول وجود دارد از آن در صنایع مختلف استفاده می‌شود. کاربرد این آلیاژ بسیار متنوع است و برای ساخت تجهیزات مختلف می‌توان از آن استفاده کرد. برای دریافت خدمات و اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت سدید آلومینیوم تماس بگیرید. مشاورین ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search
جدیدترین مقالات
سایت آماده صنعتی
آدرس ما:

تهران | خیابان ولیعصر

شماره تماس ما:

021-23222222

ایمیل ما:

email@yoursite.com